Garnitur Ślubny

Garnitur ślubny

O stroju…
Historia mody męskiej bardzo często konfrontuje naturalną chęć wyróżnienia się mężczyzny oraz jego zmysł praktyczny. Do takiego wniosku można dojść dokładniej śledząc powstanie np. stresemanna czy nawet fraka lub smokingu.

Trudno zatem dziwić się, że współcześnie również próbuje się wykorzystać dwa opisane podejścia do stworzenia stroju godnego, wyróżniającego się na tle gości tak ważnej uroczystości jaką jest ślub.

Smoking, żakiet angielski, stresemann czy frak są stale szyte na miarę z okazji ślubu i wesela. Najbardziej popularna jest jednak odmiana klasycznego, ciemnego i eleganckiego garnituru wieczorowego oraz garnituru ślubnego.

Garnitur ślubny jest współczesnym wyrazem chęci wyróżnienia się oraz praktyczności duszy mężczyzny. Ten elegancki ubiór różni się w istocie od klasycznego garnituru wizytowego najczęściej tylko ozdobną, jedwabną kamizelką. Często wykorzystywany jest fular a ostatnio również niezwykle modna muszka.

Ozdobne, jedwabne elementy garnituru znakomicie wyróżniają Pana Młodego spośród gości weselnych.

Garnitur ślubny jest gotowy do częstego, regularnego wykorzystywania zaraz po zdjęciu jego ozdobnych elementów. Jest to istotna przewaga stroju w stosunku do bardziej eleganckiej ale i rzadziej wykorzystywanej garderoby.

Józef Błoński
Warszawa, 28 Sierpnia 2013