Smoking Biały, Tropikalny

O stroju…
Mniej formalna, nonszalancka i jednocześnie bardziej awangardowa odmiana smokingu. Z uwagi na wymienione cechy, szczególnie chętnie wykorzystywany przez młode pary w ceremoniach ślubnych. Podkreśla wyjątkowość mężczyzny, jednocześnie nie onieśmielając gości ostentacyjną elegancją. Smoking w kolorze czarnym lub tym bardziej frak to stroje wieczorowe uważane za wybitnie eleganckie i formalne.

Krój 
Smoking tropikalny w kroju nie odbiega od swojego ciemniejszego pierwowzoru. Strój składa się z marynarki w kolorze białym spodni z lampasami w kolorze czarnym oraz z najczęściej czarnego pasa smokingowego lub białej kamizelki smokingowej. Nieodłącznym atrybutem jest wiązana lub zwykła jedwabna muszka w kolorze (najczęściej) czarnym. Klapy stroju mogą ale nie muszą być obciągnięte jedwabiem.

Kolory 
Mniejsza formalność smokingu białego wiąże się z możliwością wpływania na zmiany w dominującej kolorystyce zestawu. Marynarka nie musi być biała, najczęściej jest szyta z materiałów w kolorze kremowym. Spotyka się również beże i szarości. Spodnie powinny być jednak kontrastowo czarne. Pas hiszpański i muszka mogą mieć inny kolor niż czarny, np. bordo.*Uwaga! Strój jest bardzo wymagający pod względem użytkowania. Biały kolor marynarki jest w oczywisty sposób narażony na nieszczęścia przy suto zastawionym stole.Józef Błoński
Warszawa, 2 Sierpnia 2013

Smoking Warszawa