Historia zakładu

Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego w Warszawie – zakład z tradycjami
Pracownia krawiecka na Piwnej 6 w Warszawie została otwarta w 1958 roku. Obecny szef zakładu Józef Błoński uczył się szycia od 1969 roku. Do swojego mistrza Edwarda Jakubowskiego dotarł przypadkiem, po przeczytaniu ogłoszenia. Wahał się wówczas i rozważał możliwość zajęcia się mechaniką samochodową, podobnie jak jego brat. Wybrał jednak krawiectwo. Józef wspomina, że Edwardowi Jakubowskiemu zawdzięcza bardzo wiele. Mówi wręcz o 15-letnim wychowaniu go przez mistrza na człowieka, którym jest dziś.

Wdowa po panu Edwardzie przekazała krawcowi Józefowi Błońskiemu pracownię krawiecką w 1988 roku. Początek lat 90 był trudnym okresem dla pracowni krawieckiej Józefa Błońskiego w Warszawie. To był czas wysypu w Polsce taniej odzieży chińskiej i tureckiej. Zmieniły się gusta, obniżyły oczekiwania. Od około 1996 roku szef pracowni obserwuje stały wzrost zainteresowania szyciem na miarę.
W tym czasie zakład zdobył renomę, zaufanie i stałych klientów z kraju i zagranicy. Wydaje się, że oprócz fachowości i profesjonalizmu magnesem przyciągającym do pracowni jest niezwykła atmosfera miejsca i ludzi w nim pracujących. Pracownia krawca Jóżefa Błońskiego w Warszawie szczególnie specjalizuje się w szyciu garniturów.

Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego w Warszawie

 

 

Pracownia krawiecka Józefa Błońskiego w Warszawie